Okulary przeciwsłoneczne są nie tylko częścią garderoby, ale również są elementem dekoracyjnym twarzy. Okulary przeciwsłoneczne należą do najczęściej kupowanych dodatków zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Możemy założyć, że okulary kształtują styl i coroczną modę. Są potrzebne każdemu użytkownikowi zarówno latem, jak zimą, generalnie można stwierdzić, że okulary będą Ci służyć przez cały rok. Sprawdź najlepsze okulary przeciwsłoneczne, jakie ma do zaoferowania współczesny rynek dodatków. Okulary podążają za modą, dlatego warto sprawdzić, jakie trendy obowiązują w danym sezonie. Wielkie domy mody przedstawiają najlepsze wzory, na podstawie których wykonywane są okulary przeciwsłoneczne. Należy pamiętać, że bardzo często domy mody prezentują swoje najnowsze modele na przedpremierowych pokazach, tak jak czynią to z kolekcjami mody pret-a-porter.

Okulary przeciwsłoneczne – najlepsze w swoim stylu

Jeżeli okulary, to muszą być jak najlepszej jakości. Lepiej nie nosić okularów wcale, niż narażać się na uszkodzenia wzroku przez nieodpowiednio dobrane szkła. Latem, ze względu na silne działanie promieni słonecznych jesteśmy bardziej narażeni na zapalenie spojówek i rogówki, zaćmę oraz najbardziej szkodliwego czerniaka złośliwego. Atakuje on najczęściej właśnie po sezonie letnim. Zimą niebezpieczna jest także ślepota śnieżna, szczególnie w wysokich górach, zagrożeniem jest również ślepota śnieżna oraz retinopatia słoneczna, czyli uszkodzenie termiczne siatkówki. Częstym schorzeniem jest skrzydlik, czyli zgrubienie spojówki gałkowej w obrębie szpary powiekowej. Charakteryzuje się zmianą w kształcie trójkąta zwróconego wierzchołkiem do rogówki. Jeżeli nieodpowiednio chronisz swoje oczy, choroby mogą się ujawnić dopiero w późniejszych latach. Tak więc nie tylko styl decyduje o pięknie okularów przeciwsłonecznych, ale również odpowiednio dobrane soczewki.

Jak chronić oczy

W szczególnie słoneczne dni nasze oczy są narażone na promieniowanie ultrafioletowe, dlatego przy wyborze okularów przeciwsłonecznych powinniśmy zwracać uwagę, czy zawierają filtr przeciw promieniowaniu UV. Dlaczego to takie ważne? Kiedy zakładamy przyciemnione szkła, źrenice się rozszerzają. Przez taką rozszerzoną źrenicę do oka wpada więcej promieniowania UV, jeśli okulary nie mają filtra. Soczewka znajdująca się w naszym oku nie radzi sobie z nadmiarem promieniowania, co może skutkować uszkodzeniem czułej na światło siatkówki. Jest to szczególnie ważne u dzieci, których soczewki są mniej sprawne pod względem blokowania dostępu światła UV niż soczewki dorosłych. Dlatego dzieci również powinny nosić okulary przeciwsłoneczne. Promieniowanie UV ponadto uszkadza włókna kolagenowe w skórze i na powierzchni oka, może też dochodzić do zmian zwyrodnieniowych w plamce żółtej albo sprzyja rozwojowi zaćmy. Pamiętajmy, że promieniowanie UV jest najsilniejsze jest ono w górach, na dodatek może docierać z różnych miejsc, także z boku, dlatego czasami warto zakładać okulary z bocznymi osłonami przed światłem.

Wady słońca

Organizm człowieka potrzebuje słońca, aby dobrze funkcjonować. Odpowiednia dawka promieni słonecznych poprawia nastrój i pobudza wytwarzanie witaminy D. Ale w nadmiarze słońce jest groźne. W czasie upałów należy unikać przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia, chronić ciało przed nadmiernym promieniowaniem (długie rękawy, ochrona głowy, okulary przeciwsłoneczne) i pić dużo wody. Osoby dorosłe powinny dziennie wypijać co najmniej 1,5 l napojów, a starsze więcej – ok. 2 litrów. Zapotrzebowanie na wodę dorosłego mężczyzny wynosi 2,5 litra dziennie, kobiety – 2 litry. Zalecenia te dotyczą sytuacji, kiedy przebywamy w otoczeniu o umiarkowanej temperaturze. W czasie upałów powinniśmy pić więcej. Dlatego okulary przeciwsłoneczne cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów, a co może być bardziej twarzowego niż szklanka wody, kieliszek ze schłodzonym winem lub koktajlem oraz uwodzicielskie spojrzenie znad markowych okularów? Dlatego warto jest nosić najlepsze markowe okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko upiększą Twoją twarz, ale również zapewnią maksymalną ochronę Twojej skórze. Nie warto kupować najtańszych produktów na bazarku, jeżeli możesz zainwestować w naprawdę znakomitą ochronę od markowego producenta.

Kup markowe okulary

Nie brakuje obecnie sklepów z tego typu asortymentem, jednak wciąż najlepsze ceny znajdziesz w internetowym sklepie z okularami przeciwsłonecznymi. Wynika to między innymi z faktu, że firma nie musi ponosić kosztów związanych z utrzymaniem punktu sprzedaży, co najczęściej wpływa na ceny w stacjonarnych sklepach. Pracownicy działu biura obsługi klienta przez cały czas czekają na twoje ewentualne zapytania, aby pomóc ci w dobraniu okularów, które będą ci dobrze służyły. Jeżeli chciałbyś od razu kupić kilka par oryginalnych okularów słonecznych, to warto abyś najpierw skontaktował się ze sprzedawcą. Jest duża szansa, że dostaniesz wówczas rabat, dzięki czemu cena pojedynczej pary stanie się bardziej atrakcyjna.