Noszenie okularów przeciwsłonecznych to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim zdrowia. Dbanie o wzrok jest ważne o każdej porze roku. Okulary słoneczne kojarzą nam się głównie z latem. Szczególnie trudno wyobrazić nam sobie poruszanie się po mieście bez okularów przeciwsłonecznych – promienie słońca odbijają się od betonowych chodników i skwerów, przez co patrzenie na nie może wydawać się wręcz bolesne. Dlatego warto nosić dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrami, które zapewnią naszym oczom komfort i ochronią je przed podrażnieniami. Zadbaj o swój wzrok także podczas innych pór roku – prawda jest taka, że promienie słoneczne mogą zaszkodzić naszym oczom także zimą. Są one szczególnie problematyczne, gdy spada dużo śniegu. Słońce odbija się od białych powierzchni i razi nas w oczy. Z tego powodu mogą ona piec, łzawić, a nienoszenie okularów przeciwsłonecznych może na dłuższą metę skutkować chorobami oczu. Nie warto kupować okularów na stoiskach ulicznych czy w butikach. Lepiej wydać trochę większą kwotę i nabyć wysokiej jakości ciemne okulary z filtrami UVA oraz UVB.

Gdzie najlepiej kupować okulary przeciwsłoneczne?

Optycy i okuliści przestrzegają jednak przed używaniem tanich okularów przeciwsłonecznych. Konsekwencje dla kondycji naszego wzroku mogą być poważne, gdyż takie okulary są pozbawione ważnych filtrów. A przecież to one mają za zadanie chronić nasz wzrok przed szkodliwym wpływem słońca. W naszym salonie optycznym nabędziesz najwyższej jakości okulary, które ochronią zdrowie Twoich oczu. Okulary przeciwsłoneczne bez filtra są nie tylko bezużytecznym gadżetem, ale mogą nawet zagrozić zdrowiu naszych oczu. Dzieje się tak, ponieważ przyciemniając obraz sprawiają one, że rozszerzają się źrenice. Z tego powodu do oczu może się dostawać jeszcze więcej szkodliwego promieniowania, niż gdybyśmy w ogóle nie używali okularów. Warto kupić dobre okulary przeciwsłoneczne u optyka także dlatego, że możesz tu dostać okulary dopasowane do Twojej wady wzroku. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, zapewne wahasz się, czy okulary przeciwsłoneczne są dla Ciebie. Aby ich używać, musisz kupować specjalnie soczewki kontaktowe. Nie każdy jednak ma ochotę je nosić, niektóre osoby nie tolerują obcego ciała w oku i wtedy stoją przed poważnym dylematem. Kupowanie soczewek kontaktowych generuje także dodatkowe koszty. Dlatego często lepsze będzie zainwestowanie w porządne okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. Bez problemu będzie można poruszać się w nich po mieście, a jeśli wejdziesz do pomieszczenia, możesz po prostu zamienić je na swoje zwykłe okulary.

Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli zamierzasz nosić przez cały sezon jedną ulubioną parę okularów przeciwsłonecznych, zadbaj o to, by miały one klasyczny wygląd. Dzięki temu dopasujesz okulary przeciwsłoneczne do stroju, niezależnie od tego, jaką stylizację wybierzesz na dany dzień. Na rynku jest dostępnych wiele modeli męskich okularów przeciwsłonecznych, ogromny wybór mają też panie. Zastanów się, czy pasują Ci okulary słoneczne „lenonki”, czy może atuty Twojej twarzy będą bardziej podkreślone dzięki owalnym szkłom? Często zastanawiamy się też nad tym – jaki kolor szkieł w okularach przeciwsłonecznych jest najlepszy? Czarny, brązowy, czy może zielony? Okulary z szarymi soczewkami są idealne na co dzień – nie zmieniają barw świata, na jaki patrzymy. Jeśli Twoje oczy są wrażliwe na światło lub udajesz się do mocno nasłonecznionego miejsca – wybierz okulary z brązowymi, czy z bursztynowymi szkłami. Dzięki nim oczy nie będą się męczyć. Zakup okularów przeciwsłonecznych z takimi szkłami jest polecany dla osób, które uprawiają sporty na świeżym powietrzu, takie jak narciarstwo, wspinaczka, kolarstwo. Dzięki temu promienie odbijające się od różnych powierzchni (asfalt, skały, śnieg) nie będą drażnić oczu. Ważne jest także dopasowanie okularów słonecznych do kształtu twarzy. W modzie są dość duże okulary, ważne jednak jest zadbanie o to, by oprawka okularów nie znajdowała się poniżej skrzydełek nosa – takie okulary są zdecydowanie za duże i źle dobrane.

 

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem – cena za zdrowy wzrok

Trudno Ci wyobrazić sobie, że mógłbyś nosić niewłaściwie dobrane okulary korekcyjne, prawda? Za słabe lub zbyt mocne szkła mogłyby powodować bóle i zawroty głowy, a ostatecznie mogłyby doprowadzić do pogorszenia wzroku. Jest to nasz najważniejszy zmysł, dlatego troska o oczy to konieczność. Jeśli zmierzasz kupić okulary przeciwsłoneczne, kieruj się tą samą zasadą – ich rolą powinna być przede wszystkim ochrona oczu, podniesienie komfortu codziennego funkcjonowania i patrzenia.  Zamówienie wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych u optyka będzie najlepszym wyjściem. Dodatkowym atutem okularów słonecznych z salonu optycznego będzie także to, że mogą zostać one dopasowane do Twojej wady wzroku. Jeśli więc jesteś krótkowidzem, dalekowidzem, czy masz astygmatyzm – kupuj okulary słoneczne wyłącznie w profesjonalnych salonach.