Filtry przeciwsłoneczne to absolutne minimum wymogów, jakie muszą spełniać dobre okulary przeciwsłoneczne. Optycy i okuliści ostrzegają, że tanie okulary z drogerii czy sieciowych sklepów odzieżowych, mogą przynieść nam więcej szkody, niż pożytku. Myślisz, że noszenie okularów słonecznych bez filtra nie jest szkodliwe? Mylisz się – z ich powodu do twoich źrenic może trafić dużo więcej groźnych promieni UVA oraz UVB. Dlatego warto wiedzieć, gdzie kupić okulary na słoneczną pogodę, które ochronią nasze zdrowie i sprawią, że będziemy mieć dobre samopoczucie. Nieużywanie okularów przeciwsłonecznych może prowadzić do powikłań takich, jak zespół suchego oka, czy nawet katarakta. Stałe mrużenie oczu przyczynia się także do pogłębiania i powstawania zmarszczek mimicznych i to nie tylko wokół oczu! Gdy je mrużymy, cała twarz zyskuje przecież „skwaszony” lub srogi wyraz.

 

Jak mądrze wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne w sezonie wiosennym i letnim można dostać niemal w każdym sklepie odzieżowym, a także w drogeriach, czy w sklepach z biżuterią i dodatkami. Dzięki ich niskiej cenie możemy wprawdzie kupić kilka różnych par okularów przeciwsłonecznych, więc wydaje się, że to dobre rozwiązanie, gdyż dopasujemy okulary do każdej stylizacji. Jednak noszenie okularów przeciwsłonecznych to nie tylko moda! Przede wszystkim mają one służyć ochronie naszych oczu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak właściwie chronić wzrok przed promieniowaniem słonecznym, skorzystaj z oferty profesjonalnego salonu. Zyskasz wysokiej jakości okulary, które będą nie tylko stylowe, ale też bezpieczne dla Twojego zdrowia. Wybór okularów przeciwsłonecznych nie jest prosty. Przede wszystkim należy poszukać salonu profesjonalnego, w który oferuje najwyższej jakości okulary słoneczne z filtrami. Kolejnym krokiem będzie wybór koloru szkieł. Najczęściej są one brązowe lub czarne. Dobieramy je nie tylko do naszego stylu, ale kierujemy się przede wszystkim tym, jaką funkcją mają dla nas spełniać okulary. Czy będziemy je nosić podczas słonecznych letnich dni, czy raczej jesienią i zimą? Jakie okulary słoneczne są odpowiednie podczas zachmurzenia?

Kiedy należy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Pamiętaj, że choć utarło się, że takich okularów używa się głównie latem, optycy zalecają ich noszenie przez cały rok. Podczas pochmurnej pogody słońce niejednokrotnie razi nas bardziej, niż w słoneczne dni – dzieje się tak, ponieważ promienie słoneczne odbijają się od chmur. Warto wtedy wybrać przeciwsłoneczne okulary z brązowymi szkłami. Pozwolą one chronić oczy przed promieniowaniem UV, a jednocześnie sprawią, że obraz pozostanie wyrazisty. Jeśli często poruszasz się po mieście, okulary przeciwsłoneczne na każdą porę roku również będą dobrym pomysłem. Słońce odbija się od ścian budynków, zwłaszcza, jeśli mają one jasne kolory. Przy niewystarczającej ilości zieleni uciążliwe dla wzroku mogą być także betonowe place – światło odbija się od dużych powierzchni i trafia do naszych oczu. Sprawia nam to dyskomfort, może powodować łzawienie oraz pieczenie oczu. Sprawi też, że będziemy zmuszeni do ich mrużenia lub zasłaniania, co na pewno utrudni nam komfortowe poruszanie się po mieście. Dlatego noszenie okularów przeciwsłonecznych jest równie ważne także jesienią oraz zimą. Ważne, by często dawać ukojenie zmęczonym oczom – gdy jesteś w otoczeniu przyrody i zieleni, zatrzymaj się na chwilę, zdejmij okulary słoneczne i odpocznij, przyglądając się drzewom.

 

Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne?

Nie warto kupować tanich okularów w sieciówkach, gdyż mogłyby one wyrządzić wiele szkód Twoim oczom. Najpierw sprawdź, czy okulary mają konieczne certyfikaty oraz filtry. Warto wybierać okulary przeciwsłoneczne znanych marek. Nie każde okulary z ciemnymi szkłami są okularami przeciwsłonecznymi – pamiętaj o tym! Gdy już znajdziesz salon lub stronę z okularami przeciwsłonecznymi, spełniającymi podstawowe wymogi zdrowotne, możesz zacząć zastanawiać się nad modelem! Z pewnością znajdziesz modne okulary przeciwsłoneczne, które podkreślą Twój indywidualny styl. Jeśli zamierzasz kupić tylko jedną parę na sezon, postaw na standardowe, klasyczne modele. Możesz też zaszaleć i kupić bardziej ekstrawaganckie okulary – wszystko zależy od Twoich preferencji. Dobrze wiedzieć, jak dopasować okulary słoneczne do kształtu twarzy – inne okulary będą pasowały osobie, której twarz ma kształt trójkątny, a inne komuś, kto ma twarz kwadratową. Najlepsi producenci okularów przeciwsłonecznych uwzględniają zawsze indywidualne potrzeby każdego klienta. W dobrym salonie optycznym będziesz mógł zamówić okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. To ważne, by nie rezygnować z korekcji wzroku podczas ochrony przed słońcem, nawet jeśli Twoja wada wzroku jest niewielka. Dzięki korekcyjnym okularom przeciwsłonecznym będziesz mógł czuć się komfortowo. Zdrowie oczu jest bardzo ważne, gdyż to główny zmysł, dzięki któremu poznajemy świat.