Okulary z ciemnymi szkłami nie są tożsame z okularami przeciwsłonecznymi! Te ostatnie muszą przede wszystkim chronić nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – UVA i UVB. Przyczyniają się one do przedwczesnego starzenia się skóry, która jest szczególnie delikatna w okolicy oczu. Mogą one też powodować poparzenia oczu, co jest szczególnie niebezpieczne, gdyż może prowadzić do groźnych powikłań. Okulary przeciwsłoneczne wysokiej jakości przede wszystkim blokują dostęp promieni UV. Dlatego zanim kupisz okulary słoneczne, sprawdź, czy będą one właściwie spełniać swoje podstawowe zadanie. Nie warto eksperymentować z tandetnymi gadżetami, które udają „okulary przeciwsłoneczne”. Sprawiają one, że przez rozszerzone źrenice do oczu może dostać się jeszcze więcej szkodliwych promieni. Jeśli szukasz sklepu z okularami przeciwsłonecznymi, koniecznie zorientuj się, po czym poznać dobre okulary chroniące przed promieniowaniem UV. Warto chronić oczy, gdyż są one na co dzień narażone na wiele szkodliwych czynników. Dużo czasu spędzamy przed ekranami – z ich powodu dużo rzadziej mrugamy, więc nie nawilżamy dostatecznie oczu. Przesuszone oczy są jeszcze bardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UV, warto więc zrobić wszystko, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia wzroku.

Markowe okulary przeciwsłoneczne – zaufaj sprawdzonym producentom

Znani producenci okularów słonecznych kreują trendy modowe. Kultowe marki mogą Ci zaoferować okulary słoneczne, dzięki którym możesz modne wyglądać, a jednocześnie chronić swój wzrok. Najlepsi producenci okularów podążają za trendami, wiedząc, że każdy klient oczekuje okularów idealnie dopasowanych do kształtu twarzy oraz stylu ubierania się. Ważną decyzją przy wyborze okularów przeciwsłonecznych jest także wybór barwy szkieł. Na rynku dostępne są okulary z szarymi, czy niemal czarnymi szkłami, a także ze szkłami brązowymi lub bursztynowymi. Niektórzy klienci decydują się na okulary z niebieskimi, zielonymi, albo żółtymi szkłami. Jaki kolor szkieł w okularach przeciwsłonecznych jest najlepszy? Wszystko zależy od tego, w jakich sytuacjach będziesz z nich  korzystać. Okulary ze szkłami w ciepłych barwach nadają się na pochmurną pogodę. Okulary słoneczne do zadań specjalnych mają czasem szkła o nietypowych kolorach. Dzięki temu bez przeszkód można patrzeć na śnieg podczas wspinaczki górskiej, czy wyprawy na narty. Czasem warto wybrać okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – pomoże o uchronić się przed szkodliwymi rozbłyskami światła, co jest istotne np. dla kierowców, czy rowerzystów.

 

Ile kosztują dobre okulary słoneczne?

Nie warto oszczędzać na wzroku! Jeśli postanowisz kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, które będą należycie spełniać wszystkie swoje zadania, wydasz nawet kilkaset złotych. Będą to jednak dobrze wydane pieniądze, gdyż okulary przeciwsłoneczne dobrej marki z filtrami zagwarantują Ci ochronę oczu przed promieniowaniem na najwyższym poziomie. Wyróżnią się one także stylem i wysoką jakością wykonania. Znani producenci okularów słonecznych oferują modele z dodatkowymi ozdobami i symbolami, a także okulary w kolorowych oprawkach. Dzięki temu każdy może dopasować okulary do swojego stylu. Warto wiedzieć też, jakie okulary pasują do kształtu twarzy. Nie każdemu będzie dobrze w dużych okularach typu „muchy”. Okulary słoneczne w sportowym stylu będą pasowały osobom aktywnym, dla których najważniejsza jest ergonomia użytkowania okularów. Osoby stawiające na modę i styl często wybierają okulary przeciwsłoneczne w stylu retro. Na spacer po mieście doskonale będą się też nadawały okulary przeciwsłoneczne w stylu glamour. Cena okularów ma dla niektórych osób nadrzędne znaczenie. Warto jednak wiedzieć, że jeśli wydasz więcej na okulary najwyższej jakości, uchronisz się przed przykrymi dolegliwościami. Markowe okulary będą też znacznie bardziej wytrzymałe, niż te, które dostaniesz na bazarze.

 

Kiedy należy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą nam się głównie z latem i wakacjami. Coraz częściej można jednak spotkać osoby w okularach słonecznych zimą. Czy to tylko ekstrawagancka moda? Nie! Osoby, które noszą okulary przeciwsłoneczne zimą są świadome zagrożeń, jakie niesie ze sobą nadmierna ekspozycja oczu na promieniowanie słoneczne. Zimą jest ono szczególnie silne, gdyż słońce odbija się od śniegu i lodu. Promienie UV mogą porządnie zmęczyć nasze oczy także w pochmurne dni. Światło odbijające się od chmur może nieźle nam dokuczyć, dlatego okulary słoneczne warto nosić w torebce podczas każdej pory roku. Ochronią one oczy przed łzawieniem. Ich dodatkową zaletą będzie także to, że zabezpieczą delikatną powierzchnię oka przed wiatrem. To właśnie wiatr często jest powodem szczypania i łzawienia oczu zimą i wiosną. Dzięki okularom będą one osłonięte nie tylko przed nadmiernym promieniowaniem, ale też właśnie przed dokuczliwym wiatrem. Warto chronić wzrok za pomocą najlepszych okularów!